Home 5 O firmie

MebloPol

Dostarczamy materiały do największych producentów mebli i fabryki przemysłu drzewnego. Realizujemy zapotrzebowanie tysięcy zakładów i warsztatów stolarsko-meblarskich na terenie całej Polski.

Meblopol od wielu lat zaopatruje największych producentów

Dostarczamy wyłącznie najlepsze produkty i rozwiązania techniczne dla naszych Klientów. Otworzyliśmy 33 hurtownie własne i 10 hurtowni partnerskich z kompleksową ofertą, aby precyzyjnie odpowiadać na potrzeby producentów, fabryk i warsztatów stolarsko-meblowych, a udział firmy w rynku nieustannie wzrasta.

Bogata oferta produktów

sprawdzonych marek

Ogólnopolska sieć hurtowni materiałów i narzędzi meblowych dba o kompleksowe zaopatrzenie naszych Kontrahentów. Oferujemy szeroki asortyment klejów, narzędzi, materiałów ściernych, lakierów, bejc, obrzeży i wielu innych środków technicznych.

T. G. Meblopol Sp. z o.o. to firma ogólnopolska, w której stabilne zatrudnienie otrzymało już ponad 200 osób. Realizujemy liczne szkolenia, dbając o możliwości ich dalszego rozwoju zawodowego.

Historia naszej firmy

Zwiększenie liczby placówek handlowych i dynamiczny wzrost sprzedaży na przestrzeni kilkunastu lat sprawiły, iż Meblopol stał się wiodącym dystrybutorem materiałów i narzędzi na rynku meblarskim i drzewnym w Polsce.

1971

Rozpoczęcie działalności

Spółka powstała na bazie działającego od 1971 roku Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Przemysłu Meblowego, którego zadaniem był zakup, magazynowanie i dystrybucja środków i materiałów do produkcji mebli oraz powstałego w 1973 roku Biura Zbytu Mebli, decydującego o podziale produkcji meblarskiej na rynku krajowym.

1987

Nowa forma organizacyjna

W obecnej formie organizacyjnej – jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Meblopol funkcjonuje od 1987 roku. Dzięki dbałości o jakość oferowanych produktów oraz fachową obsługę klienta firma potrafiła odnieść sukces w warunkach istniejącej w gospodarce rynkowej silnej konkurencji.

1990

Rozwój sieci sprzedaży

W latach 90-tych rozpoczął się proces tworzenia sieci hurtowni z materiałami i narzędziami dla przemysłu meblarskiego na terenie całego kraju. Do dnia dzisiejszego powstały 33 hurtownie własne oraz 10 hurtowni partnerskich.

2001

Nowe centrum logistyczne

Wzrost potrzeb rynku meblarskiego spowodował konieczność stworzenia nowoczesnego centrum logistycznego, usprawniającego obrót materiałami, zapewniającego lepszą dostępność towarów i skracającego czas realizacji dostaw.

2011

Modernizacja systemów informatycznych

Infrastruktura informatyczna uległa gruntownej modernizacji. Firma wdrożyła nowoczesny system ERP, dzięki czemu usprawniono zarządzanie poziomem towarów handlowych, przyspieszono wewnętrzny obieg dokumentów i umożliwiono lepsze zarządzanie relacjami z klientami.

2012

Zakład konfekcji klejów w Wysogotowie i lakiernie w Dębicy i Wysogotowie

Podążając za potrzebami klientów, stworzono zakład konfekcji klejów funkcjonujący w Wysogotowie, którego zadaniem jest produkcja klejów w mniejszych opakowaniach (wiadra, butelki, itp.) niż pełne paletopojemniki IBC. Otwarte zostały również lakiernie w Dębicy i Wysogotowie, dające klientom możliwość zakupienia lakierów w kolorach dobranych pod ich indywidualne potrzeby.

2015

Hurtownia w Rzeszowie

Otwarto dużą hurtownię w Rzeszowie, z nowoczesną salą sprzedażową.

2016

Hurtownia w Kępnie

Utworzoną dobrze wyposażoną hurtownię w Kępnie, stanowiącym zagłębie produkcji mebli tapicerowanych w Polsce.

2017

Zakład Usług Produkcyjnych

Zbudowano nowoczesny zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym, w ramach którego scalono lakiernię Wysogotowo i konfekcję klejów. W ten sposób powstał Zakład Usług Produkcyjnych, posiadający znacznie większe zdolności produkcyjne.

2019

Nowy zarząd firmy

Powołano nowy zarząd firmy i nowego prezesa, Beatę Gesché-Zbrożek.

2021

Lakiernia w Elblągu

Otwarto lakiernię w Elblągu.

Skip to content