Home 5 Uncategorized 5 Porównanie bejcy nitro z bejcą pastelową

Porównanie bejcy nitro z bejcą pastelową

lis 7, 2019 | Uncategorized

Bejca Nitro firmy Sopur to produkt, który już od wielu lat cieszy się zaufaniem stolarzy i lakierników pracujących z drewnem. Jakość, stabilność koloru, krótki czas schnięcia oraz duży wybór odcieni sprawiło, że jest to jedna z najczęściej kupowanych bejc na polskim rynku.

Bejca Nitro to produkt przeznaczony do profesjonalnej aplikacji natryskiem, pędzlem lub tamponem. Bejca doskonale podkreśla pory drewna, dlatego często aplikuje się ją z „przetarciem” (po nałożeniu bejcy usuwamy jej nadmiar bawełnianą szmatką) na drewno dębowe czy jesionowe.

 

Atutem bejcy jest krótki czas schnięcia – 15 minut, który pozwala na szybkie lakierowanie barwionej powierzchni i co za tym idzie oszczędność miejsca w lakierni. By ułatwić podejmowanie kolorystycznych decyzji firma Sopur przygotowała nową edycję swojego wzornika. W „Palecie Kolorów Bejca Nitro” znajdują się wyselekcjonowane, najciekawsze odcienie wybarwione na dużych formatkach dębowych lub sosnowych. Wybierać można spośród 54 propozycji. Są to kolory charakteryzujące się dużą transparentnością i czystością, w większości są to odcienie „tradycyjne”: orzechy, brązy, oranże, żółcienie, ale także biele i popiele. Najmłodszym członkiem rodziny bejc rozpuszczalnikowych firmy Sopur jest Bejca Pastelowa. W odróżnieniu od Bejcy Nitro, jej kolorystyka jest bardziej nowoczesna: to rozbielone odcienie nawiązujące do barw natury i świetnie komponujące się we współczesnych wnętrzach.

Paletę kolorów tworzą więc beże, popiele, ciepłe odcienie brązów i orzechów. Część odcieni została zainspirowana popularnymi kolorami płyt meblowych (np. sonoma, venge, latte), dzięki czemu możliwa jest łatwa aranżacja mebli wykonanych z drewna z tymi wykonanymi z płyt meblowych. Bejcę aplikuje się natryskiem i tak jak w przypadku Bejcy Nitro, można ją przecierać (dąb, jesion) podkreślając tym samym pory drewna. Bejca polecana jest na każdy gatunek drewna a jej czas schnięcia to 30 min. Jest to nieco dłuży czas wysychania niż w przypadku Bejcy Nitro ale dzięki temu możliwa jest łatwiejsza praca na dużych powierzchniach (drzwi, stoły, schody).

Przy pomocy Bejcy Pastelowej z linii o indeksach BPA-DF można otrzymać bardzo ciekawy efekt mocno kryjący (tzw. „efekt folii”).

Linia ta polecana jest na drewno dębowe i jesionowe (by uzyskać efekt mocnego krycia nie należy jej przecierać). Ponieważ Bejca Pastelowa skomponowana jest z pigmentów, które osadzają się na dnie warto pamiętać o jej dokładnym, najlepiej mechanicznym wymieszaniu.

Tak jak w przypadku Bejcy Nitro, zostały przygotowane nowe Palety Kolorów Bejcy Pastelowej (kolory prezentowane są na dębie i buku). Duży wybór kolorów gwarantuje łatwy wybór ulubionego koloru i dużą satysfakcję.

Zobacz także

Praca sezonowa dla studenta w dziale produkcji klejów

Więcej

Płatna praktyka w dziale produkcji klejów

Więcej

Rakoll od ponad 150 lat zawsze na topie

Więcej
Skip to content