Home 5 Uncategorized 5 Wprowadzenie w świat klejów Meblopolu

Wprowadzenie w świat klejów Meblopolu

lis 6, 2019 | Uncategorized

Już od kilkudziesięciu lat Firma Meblopol dostarcza tysiącom producentów, wysokiej jakości kleje do zastosowań przemysłowych oraz do segmentu odbiorców indywidualnych (do it yourself). W naszej ofercie znajdują się produkty najbardziej znanych marek światowych takich jak: Rakoll, Henkel, Jowat, Dunlop, QS &Sealants, Follmann & CO, Pattex i wielu innych.

Asortyment klejów obejmuje wszystkie najważniejsze grupy produktowe: PVAC (wszystkich klas wodoodporności), HM na bazie EVA i PO, PUR w tym LMC, HMMC i dyspersje wodne; kleje tapicerskie i chloroprenowe, uszczelniacze i produkty hybrydowe oraz kleje do zastosowań specjalnych.

Kleje przemysłowe będące w ofercie Meblopolu to często produkty wysokiej jakości, innowacyjne, posiadające wysokie parametry techniczne i szerokie spektrum zastosowań. W tej grupie oferowane są choćby produkty PVAC marki RAKOLL, np. Rakoll Express 25 D, który zaspokaja oczekiwania 3 generacji stolarzy w zakresie klejenia drewna twardego. Klej charakteryzuje się bardzo krótkim czasem wiązania, a na dodatek przenosi obciążenia dynamiczne i statyczne przez co używany jest np. przy montażu krzeseł.

W grupie klejów PVAC znajduje się wiele klejów innowacyjnych: np. Folco-LIT D3 TC jedyny klej klasy D3 o ph =7 , przeznaczony do fornirowania oklein :dębowych, bukowych i egzotycznych z gwarancją wyeliminowania wszelkich przebarwień.

Do klejenia drewna o podwyższonej wilgotności, z przeznaczeniem na zewnątrz, polecamy kleje na bazie PUR. Jak zwykle w pierwszym rzędzie polecamy niezawodne produkty Rakoll: np. Rakoll Icema 145/12 i Rakoll Icema 145/31. Pierwszy z nich aplikować można nawet poprzez natrysk, drugi pędzlem szczotką lub szpatułką.

W ofercie znajdują się również produkty PUR marki Chemolan o bardzo zróżnicowanych czasach otwartych dopasowanych do potrzeb klienta. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kleje PUR Meblopol Protech polecane wraz z czyścikami.

Oferujemy również całą gamę silikonów, pian i klejów w kartridżach marki Pattex. Produkty te przeznaczone są do uszczelnień i montażu w branży drzewnej i instalatorskiej. Ich wysoka i powtarzalna jakość w powiązaniu z wygodnym opakowaniem (często z aplikatorem) przyczynia się do ciągłego wzrostu sprzedaży tych produktów.

Na uwagę zasługują kleje polichloroprenowe marek: Meblopol, Pattex, Kimyaspan lub Staput, które dostępne są w sprayach lub puszkach. Są to produkty do szybkiego klejenia trudnych substratów: laminatów i obrzeży, listew przypodłogowych, części obuwia, skóry itd. Zainteresowanie tą grupą produktów ciągle rośnie zwłaszcza, że korzystają z nich członkowie ekip serwisowych skazani na naprawę produktów w domu ich nabywcy.

Ciekawą pozycją są kleje w sztyftach (laskach) przeznaczone do bardzo szybkich napraw, montaży, łączenia elementów w krótkich seriach produkcyjnych. Z drugiej strony powszechnie używane są na co dzień we florystyce, zamykaniu paczek z papieru, szczelnego zamykania opakowań itd.

Te i wiele innych ciekawych pozycji znajdą Państwo w naszej ofercie. O szczegóły zawsze można dopytać.

Zobacz także

Praca sezonowa dla studenta w dziale produkcji klejów

Więcej

Płatna praktyka w dziale produkcji klejów

Więcej

Rakoll od ponad 150 lat zawsze na topie

Więcej
Skip to content